היום אני רוצה לדבר איתך על 4 דרכים לבניית מיתוג מטורף בעיני הלקוח הפוטנציאלי שלך,

הדרכים הללו יעזרו לך למכור בקלות ולהגדיל את ההכנסה שלך.

(אני עושה את זה במסגרת ההחלטה שלי לשתף בשבועות הקרובים עם החברים בקהילה שלנו,

את התובנות שלי מניהול רשימת תפוצה של מעל רבע מיליון איש, בשמונה השנים האחרונות).

שאלה נפוצה שבעלי עסקים שואלים אותי, יוסי: מה נכתוב במיילים שלנו? מה נכתוב בפוסטים בפייסבוק?

התשובה היא מאד פשוטה!

המטרה האמיתית והסופית של כל הדיוורים לרשימת תפוצה והפוסטים שלנו היא לעשות מכירות.

הבעיה היא שבדרך כלל, מי שנרשם לרשימה שלך (או שהוא עוקב בפייסבוק), הוא עדיין לא בשל לקנות ממך.

הוא בקושי מכיר אותך. ולכן המטרה של רשימת התפוצה (וכן פוסטים בפייסבוק) היא קודם כל- לגרום ללקוח להכיר אותך, להאמין בך, לסמוך עליך, והכי חשוב, שהלקוח הפוטנציאלי יבין ויכיר את המקצועיות והמומחיות שלך.

הנה 4 דרכים שתוכל לעשות זאת:

1. בניית מיתוג באמצעות ידע וערך איכותי:

אם אנחנו מבינים מה בדיוק הלקוח שלנו רוצה, מה מציק לו, מהן הבעיות שלו ואנחנו יכולים לתת לו חומר איכותי מבריק שממש יכול לעזור לו, זה יעשה לכם את העבודה, הלקוח שלכם מבין שאתם מומחים אמתיים וכשהוא ירצה לקנות- הוא יגיע אליך!

אבל, כדאי לשים לב ולשלוח חומר באמת איכותי ולא סתם איזה טיפ קטנצ׳יק שכולם יודעים ומכירים, כי אז הוא לא יבין שאתם באמת מקצוענים.

שימו לב שכל פעם שאנחנו שולחים דיוור ללקוח, אנחנו בעצם דורשים ממנו שיקדיש לנו מזמנו. זמן זה הדבר הכי יקר שיש, אל תבזבזו את הזמן של הלקוחות שלכם במייל שאין בו ערך אמתי ואיכותי. 

במילים אחרות, תכבדו את הלקוחות שלכם!

תמיד אני אוהב לומר ללקוחות שלי- אם אין לך משהו אינטליגנטי לכתוב- אז אל תכתוב!

אל תקשיבו לכל המומחים למיניהם שמחייבים אתכם לשלוח אימייל כל יום או יומיים בכל מצב…

אם יש לכם משהו איכותי- מצוין, אבל אם לא- עדיף שתכבדו את הקוראים והעוקבים שלכם ואל תבזבזו את הזמן שלהם.

לסיכום, תנו חומר מבריק ואיכותי עם ערך מעולה, אשר ימתגו אתכם בעיני הלקוח כמומחים אמתיים.


2. בניית מיתוג באמצעות סיפורי הצלחה של לקוחותיכם: 

אם אנחנו רוצים לבחון ולהחליט האם העומד מולנו הינו מקצוען ומומחה אמתי, אנחנו נרצה לבדוק מה הלקוחות שלו אומרים עליו.

עדויות וסיפורי הצלחה מחזקים את הביטחון שלנו בנותן השירות או המוצר, אם אנחנו רוצים לבחור יועץ זוגי, נרצה לדעת האם היועץ הזה עזר לזוגות אחרים, מה קרה לזוגות שהגיעו אליו? ואם נראה עשרות זוגות שהצליחו ושיפרו משמעותית את חיי הנישואין שלהם- זה בהחלט ישכנע אותנו שהוא היועץ הנכון עבורנו.

לכן, לא משנה באיזה תחום העסק שלכם, אני ממליץ לכם בחום לעשות כל שביכולתכם לתעד סרטוני הצלחה של לקוחות מרוצים ולשתף את העדויות והסיפורים הללו עם רשימת התפוצה שלכם.

מניסיון אישי, אם אתם משנים למישהו את החיים באמת, הוא ישמח לתת לכם סרטון המלצה קצר.

תיעוד והפצת סיפורי ההצלחה שלכם הינו כלי רב עוצמה למינוף העסק שלכם.


3. הסיפור האישי שלך והאישיות שלך: 

אנשים קונים מאנשים. ככל שנכניס את האישיות שלנו, נספר על החיים שלנו- נגרום לעוקבים להכיר אותנו יותר לעומק, להתחבר אלינו ולסמוך עלינו.

הייתה לי לקוחה שהייתה שולחת לרשימת התפוצה שלה מיילים בלי שום ערך ותוכן משמעותי, אבל, היא הייתה כל הזמן מספרת על החיים שלה בצורה מרתקת שחיברה את העוקבים אליה וגרמה להם לסמוך ולאהוב אותה ובהמשך, העוקבים הללו רכשו ממנה, כי הם אהבו אותה והתחברו לצורת החשיבה שלה.

רק אזהיר ואחדד: יש דרך מאד מדויקת לספר סיפורים (אותה אני מלמד בתכניות השונות שלי) וחובה לוודא שאינכם משעממים את הקוראים בסיפורים שלכם.

במשפט אחד: הדרך המדויקת לספר סיפור על עצמך, היא מתוך הבנת הלקוח, כך שהלקוח יתחבר אליך וירגיש שבאמת הסיפור הזה הוא גם עליו.


4. הסמכות והמוניטין שלך: 

אתם רוצים לוודא שהקורא שלכם יודע כמה אתם מומחים, אז אם הוזמנתם להרצות במקום מכובד, התארחתם בתכנית טלוויזיה, יש לכם טור שבועי בעיתון, עזרתם למאות/ אלפי אנשים- אתם רוצים לוודא שזה נכנס לתוך הכתיבה שלכם.

לדוגמה, כשאני מוזמן להרצות בגוגל ואני מספר את זה לקוראים, הם אומרים לעצמם, אם מזמינים את יוסי לוי להרצות בגוגל, כנראה שהוא באמת מומחה אמיתי… וזה נכון ואמיתי. אבל אם לא הייתי מספר לכם שהרצתי בגוגל, ככל הנראה לא הייתם יודעים על ההרצאה הזו.

בעבר, אחת מהלקוחות שלי סיפרה שהיא מלווה אישית ויועצת לסגנית השר, לקוח נוסף סיפר שהוא ערך הדרכה מקצועית לצוות של חברת איתוראן – אלו הם דוגמאות קטנות לעובדות שחובה לספר עליהם לעוקבים שלך. הם לא ידעו על זה מעצמם אם לא תספרו להם.

מה שאני מנסה לומר הוא, שהמשימה שלך לוודא שכל אירוע שהתרחש או פעילות שלך שיכולה לחזק את הסמכות והמוניטין שלך, חובה שזה יבוא לידי ביטוי בכתיבה השיווקית שלך במיילים או בפייסבוק (או גם וגם…).


לסיכום, אם תשלבו את כל ארבעת הדרכים הללו בתוך המיילים ובכל הפוסטים שלכם, אתם תייצרו מיתוג מטורף שיעזור לכם למכור, לסגור עסקאות ולהכפיל את ההכנסה שלכם.

אני הייתי ממליץ לך להדפיס את הבלוג הזה ולשמור אותו על שולחן העבודה (או על המקרר שלך) לצפייה חוזרת וליישום מתמיד.

שיתוף בוואטסאפ
שיתוף בטוויטר
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בלינקדאין
שיתוף באימייל
0
אשמח לשמוע את דעתכם, הגיבו!x

תודה על פנייתך!

קיבלנו את כל הפרטים ואיש צוות מנבחרת הכוכבים שלנו יחזור אליך טלפונית בימים הקרובים