יוסי לוי

שיווק אסטרטגי

המנטור שהפך
אלפי עסקים
לסיפורי הצלחה

כבר שנים שיוסי לוי הוא הנשק הסודי וסוד ההצלחה של אלפי עסקים בישראל. עם חיוך תמידי ושורה של אנשי עסקים בארץ ובעולם שלא עושים אף צעד משמעותי בלי להתייעץ איתו, אבי שיטת "השיווק האסטרטגי" מדבר בראיון מיוחד ובלעדי.

בגג העולם

גורו השיווק פרנק קרן ויועץ העסקים הוותיק ג'יי אברהם הם רק שניים מהקולגות הבינלאומיים של יוסי לוי ושניהם מוכרים כיועצים שיווקיים בקנה מידה עולמי: פרנק קרן הוא גורו השיווק הדיגיטלי המבוקש ביותר בעולם, שהמציא במידה רבה את רוב שיטות השיווק הדיגיטליות הקיימות כיום בשוק, וג'יי אברהם הוא האדם שהגה את אסטרטגיות השיווק הראשונות, אי שם בשנות ה-80, ולא במקרה הוא גם המנטור השיווקי של טוני רובינס הידוע. 

בשל ההצלחה וההכרה שלה זוכה יוסי לוי משניהם, הוא נוהג להתייעץ איתם לעיתים קרובות ולהחליף איתם אסטרטגיות שיווק על בסיס קבוע. רק במסגרת תחומי פעילותו בארץ, יוסי לוי ליווה בשנים האחרונות אלפי עסקים בסדנאות ובקורסי שיווק דיגיטליים שבנה במיוחד כדי לתת מענה לאתגרים השונים, והוא נחשב בעיני רבים למנטור השיווקי הגדול והמצליח בישראל.

יוסי לוי ואיש העסקים פרנק קרן בביקור בארה"ב
יוסי לוי ויועץ העסקים הוותיק ג'יי אברהם

מארה"ב לישראל

שאלנו את יוסי לוי את השאלה הבוערת: איך הוא מסביר את העובדה שהוא המנטור היחיד בישראל שאותם יועצים גדולים ומוכרים מארה"ב ממליצים עליו?

יוסי השיב שהדבר מאד פשוט: "אותם יועצים מכירים אותי ואת הניסיון שרכשתי. במבחן התוצאה הם ראו והתרשמו מההישגים אליהם הגעתי ולכן הם ממליצים עליי בחום". 

המשכנו להתעניין לגבי כניסתו של יוסי לוי אל השוק הישראלי, אותו שוק שכבש תוך שנים ספורות, אפשר אפילו לומר שכבש אותו בסערה. ואכן, יוסי לוי הוא שועל שיווקי בינלאומי. הוא מוכר בעולם השיווק ובעל שם בכל מה שקשור בייעוץ עסקי ושיקום מהיר של עסקים על סף התמוטטות: "אני מבין את בעלי העסקים הכי טוב והם יודעים את זה. הם מבינים שמולם עומד הדבר האמיתי שחווה את הפחד הזה על בשרו ועשה הכל כדי לצאת משם. הם יודעים שהם יכולים לסמוך עליי ושהשיטה שלי עובדת. ובסוף, הם גם מגלים את זה בעצמם כשהם מיישמים בעסק שלהם את מה שלמדו".

מפשיטת רגל וחובות לעסק מצליח וקריירה חדשה

יוסי לוי מתגלה אל מולנו כאדם כריזמטי, חריף שכל וחד לשון. כשמסתכלים עליו נראה שתלאות העולם לא דבקו בו, ולכן זה מפתיע אותנו לשמוע שהסיפור שלו התחיל דווקא בכישלון. 

רק לפני כמה שנים, חברת הסטארט-אפ שהקים ולה ניבאו גדולות, הפכה תוך זמן קצר למפלה צורבת. החברה, שהייתה אמורה להיות ה"אמאזון" של שוק הספרים במגזר היהודי בארה"ב וגייסה סכומים יפים ממשקיעים, פשוט לא המריאה. 

לוי היה בטוח שהוא הולך להפוך למולטי מיליונר, ובמקום זאת מצא את עצמו שורף עשרות אלפי שקלים בחודש על משכורות מבלי שהצליח לייצר הכנסה לחברה. הוא בנה אתרים בכמה שפות, השקיע בפרסום בסכומים משמעותיים ואף משכן את הבית שלו כדי לנסות ולעמוד בכל ההוצאות. אבל שום דבר לא עזר- אנשים לא הגיעו לאתרים שבנה והכסף לא נכנס לעסק. 

"עמדתי בפני שוקת שבורה, לא ידעתי מה לעשות ואיך אני חוזר הביתה לאשתי בלי לדעת מאיפה אני מביא אוכל, ומאיפה אני משלם משכורות", הוא מספר. המצב החמיר עד כדי כך שהחברה נקלעה לחובות של מיליוני שקלים ועמדה על סף פשיטת רגל. 

אבל כל זה השתנה לאחר פגישה גורלית אחת עם איש עסקים אמריקאי שמתמחה בשיווק.

"לפני שנפגשתי עם המומחה, קיימתי פגישות עם יועצים עסקיים רבים שנתנו אמנם רעיונות טובים, אך לא היה להם ניסיון מעשי בתחום, והחברה שלי הביאה לשוק רעיון חדש, יצירתי ופורץ דרך שלא היה מוכר ליועצים העסקיים. ולצערי, לא היה להם שום יכולת לייעץ ולעזור לי, כך שהייעוץ לא היה יעיל. אבל למזלי הגדול, הצלחתי להיפגש עם אותו מומחה שהוא גם איש עסקים מצליח. שילמתי לו סכום לא מבוטל ועדיין, מבחינתו של אותו מומחה זאת היתה טובה שהוא עשה עבורי. המומחה היה הראשון שידע על מה הוא מדבר, כי היה לו את הניסיון האמיתי בשיווק אינטרנטי. הוא ישב איתי לשיחה ארוכה והכיר לי תחום חשוב ומשמעותי שהיה חסר לעסק שלי: שיווק."

יוסי לוי חוזר ומזכיר שהוא לא נולד איש שיווק: "לא הכרתי את התחום כלל ובאותה פגישה הוא עשה לי היכרות עם כמה רעיונות מרכזיים ונתן לי כמה עצות טובות ופרקטיות. אפילו לי לקח זמן להאמין לו, אבל מרגע שיישמתי את עצותיו, השינוי היה מופתי- תוך 18 חודשים, מחברה במינוס של 2 מיליון שקלים, החברה שלי הרוויחה מיליון דולר בשנה"

בפועל, בעקבות השיחה עם המומחה הוא שינה את מטרת החברה ואת שמה, וייסד את חברת Jewish Workshops, חברה בתחום הקורסים הדיגיטליים בעולם היהודי. כיום לחברה יש 300,000 איש ברשימת התפוצה שלה, אלפי לקוחות משלמים בשנה, נוצרו ונמכרו בה מעל למאה קורסים דיגיטליים רבים ומגוונים עם מומחים בעלי שם עולמי, שהפכו רבי מכר של ה״ניו יורק טיימס״, והועברו בה מעל ל-850 וובינרים (webinars) בשנים האחרונות, הרבה לפני שהתחום תפס תאוצה בישראל.

יוסי לוי בסמינר השנתי של "שיווק אסטרטגי"

"עם השיטה של יוסי האסימונים לא מפסיקים ליפול"

אנחנו שומעים את המשפט הזה מלא מעט בעלי עסקים שנעזרו בליווי ובשיטות השיווקיות של יוסי לוי. כולם מזכירים את האסימונים האלו בכל שיחה, את אותו "קליק" מחשבתי שהתרחש ברגע שהבינו מה זה אומר לנהל עסק ומה המשמעות של שיווק נכון. כולם מספרים שידעו שהם טובים במה שהם עושים, חלקם אפילו רואים במשלח ידם סוג של שליחות, אבל איש מהם לא ידע בהתחלה כיצד לספר על זה לעולם. הפגישה עם יוסי שינתה את תפיסת עולמם ואת כל מה שידעו עד אז על עולם העסקים.

להפיץ את הבשורה ולעזור לכמה שיותר בעלי עסקים להצליח

כיום, עם אלפי עסקים מצליחים אותם ליווה, יוסי לוי מספר שהוא רואה במה שהוא עושה שליחות, כאשר מטרתו היא להגיע אל כמה שיותר בעלי עסקים שמוצאים את עצמם במצב דומה: "המחשבה שהתובנות והליווי שלי יכולים לעזור לעוד ועוד בעלי עסקים שנמצאים במצב הזה, היא שמניעה אותי להמשיך. הסיסמה המנחה אותי היא 'מעז יצא מתוק', ואני יודע שאני יכול לעזור לכל בעל עסק. אני יודע שהשיטה שפיתחתי יכולה להרים מהקרשים את אותם בעלי עסקים וללמד אותם לשקם את העסק שלהם, וכתוצאה מכך- גם את איכות החיים שלהם. אני רוצה שהם יוכלו להרשות לעצמם לחיות ברמת חיים גבוהה יותר ולהרשות לעצמם לרכוש וליהנות מדברים טובים שלא יכלו בעבר, כמו חופשה או רכב חדש."

בנוסף, הוא שב ומדגיש: "אני מדבר מתוך ניסיון אמיתי. נפלתי עם עסק אמיתי ובניתי עסק אמיתי ומצליח, והסיבה שההמלצות עליי רבות היא כי אני מביא תוצאות ואחוזי ההצלחה של הלקוחות שלי הינם ככל הנראה הגבוהים ביותר."

תודה על פנייתך!

קיבלנו את כל הפרטים ואיש צוות מנבחרת הכוכבים שלנו יחזור אליך טלפונית בימים הקרובים