יוסי לוי

שיווק אסטרטגי

סיפור ההצלחה של

בעלת מרפאת רפואה טבעית ומאבחנת

קצת על ריבי…

ריבי רוזנברג, בת 49, אימא ל-2 ילדים בוגרים, בת 18 ובן 21, ועצמאית כבר קרוב ל-20 שנה היא בעלת מרפאה לרפואה טבעית.

ההתמחות במרפאה שלה היא אבחון אירידולוגי – אבחון בגלגל העין. זהו הליך רפואי מלא, שנותן אינדיקציה לכל מה שקורה בגוף ומאתר מחלות, חולשות ובעיות באמצעות התבוננות בגלגל העין. מעבר לזה במרפאה שלה ניתנים שירותים של שיאצו, דיקור, תזונה ואימונים אישיים. בעצם 'כל מה שדרוש על מנת לעלות על דרך המלך ולהגיע לבריאות שלמה ומיטבית' – לדבריה.

כיום , במרפאה שלה מטופלים מאות מטופלים והיא מאגדת סביבה קהילה של כ- 5000 אנשים המתעניינים במסרים שלה ונעזרים בה. הפרוייקט הבא שלה הוא להקים תכנית הכשרה למטפלים בנושאים בהם היא עוסקת – אירידולוגיה, אורטופדיה ועוד..

הייעוד שלה כפי שהיא מגדירה אותו הוא "להשתמש בידע שלה כדי לעזור לכמה שיותר אנשים להגיע לבריאות מיטבית ולחיים טובים ובריאים יותר".

ישבתי עם ריבי לשיחה בה היא שיתפה אותי בדרך הארוכה שעברה, באתגרים שעלו, בהצלחות שקרו ובחלומות לעתיד.

 

ההקמה וההתפתחות הראשונית

 

אין ספק שהנתונים על המרפאה מרשימים. אך בואי ספרי לי איך העסק שלך התחיל?

 

וואו, איפה אני אתחיל? זה ממש ללכת אחורה במנהרת הזמן.

גוף האדם תמיד משך אותי וריתק אותי ומצאתי את עצמי נמשכת תמיד לעיסוק בנושאים הקשורים אליו. במקור הייתי מורה למחול ועסקתי גם בתחום הספורט ובתחום השיקום. בנוסף הפעלתי חדרי כושר לשיקום גופני לאחר תאונות, ניתוחים ופציעות. ואז יצאתי לשנת שבתון (זה היה לפני קרוב ל-20 שנה..) והלכתי ללמוד שנה אחת שיאצו רק בשביל הכיף ומהשיעור הראשון של הרפואה הסינית הבנתי כבר שזה המקום שלי ובזה אני רוצה לעסוק. משם הכל התחיל והתפתח. התחלתי מחדר אחד קטן בבית, ששם קיבלתי אנשים לטיפולים של שיאצו, ומשם זה התפתח לעיסוק ברפואה סינית, בתזונה ובאימון אישי. עם הזמן התחלתי לעסוק בתחום האירידולוגיה ובכלי החשוב והקריטי שנקרא 'אבחון אירידולוגי'. וכך בעצם התהווה העסק כפי שהוא היום.

 

ספרי על ההתפתחות שלך, אולי תוכלי לתת ציוני דרך בדרך להתפתחות?

 

כשפתחתי את המרפאה בפעם הראשונה, זו לא הייתה מרפאה גדולה ומרווחת אלא חדר טיפולים אחד קטן. אין מה לעשות, כל עסק מתחיל בצעד קטן. בדיוק כמו הצעידה על הירח. "צעד קטן לאדם, צעד גדול לאנושות". לאט לאט המרפאה התפתחה והחלו להגיע מטופלים. בשלב הזה המטופלים הגיעו גם מפה לאוזן וגם מחדרי הכושר שאותם הפעלתי באותה תקופה. זו היתה תקופה של טרום עידן האינטרנט, גוגל, פייסבוק, אינסטגרם וכולי, ופה לאוזן זה פחות או יותר מה שהיה למעט עיתונים ורדיו וכו'. לאחר כמה שנים שבהם המרפאה פעלה, עזבתי את מקום המגורים שלי ועברתי 250 ק"מ משם, למקום שבו אני גרה היום וכמובן שהמרפאה עברה איתי. פה נתקלתי בקושי מכיוון שהמטופלים לא עברו איתי והייתי צריכה להתחיל הכל מחדש. זה היה מאוד קשה. אמנם כבר היה לי שם ומוניטין אבל עדיין זה היה לפני עידן הפייסבוק והפלטפורמות הדיגיטליות, ומצאתי את עצמי מתחילה להביא שוב מטופלים מפה לאוזן.

לאט לאט עם התפתחות האינטרנט התחלתי להתעניין בצורות שונות שיעזרו לי להגיע לאנשים וללקוחות. והבנתי שהאינטרנט נותן לי אופציות מדהימות שבאמצעותם אני יכולה להגיע להרבה יותר אנשים בצורה הרבה יותר פשוטה. לאורך הדרך היה לי חשוב להתפתח ברמה המקצועית. היה לי חשוב להתמקצע בכל מה שקשור לקואוצ'ינג, להדרכה, להנחיה, לתקשורת בין אישית. כל מטפל ומאבחן צריך לדעת לתקשר בצורה מאוד טובה כדי שהמילים שלך לא יפלו על אוזניים ערלות. התחלתי לקחת כל מיני קורסים בשיווק ובפרסום בכל מיני מקומות וככל שהשנים נקפו והמרפאה גדלה, הייתי צריכה להבין איך אני הופכת את הפרסום שלי לגדול יותר ולאפקטיבי יותר. וכאן נכנסתי חזק לתחום של הפרסום בפייסבוק.

 

קשיים ואתגרים

 

זה מוביל אותנו לשאלה הבאה , מה היו האתגרים שלך בעסק לפני שנכנסת לשיווק אסטרטגי?

היו כמה אתגרים. העסק הלך והתפתח, המרפאה גדלה והגיל שלי נקף והייתי צריכה לעשות שינוי. קודם כל הבנתי שאני צריכה לעסוק רק במה שאני יודעת וטובה בו, ולא לבזבז אנרגיה על דברים שאני לא יודעת כל כך לעשות. הייתי מוצאת את עצמי משקיעה הרבה משאבים בתחומים שאני לא יודעת לעשות, וזה היה לוקח לי המון זמן. הייתי צריכה מישהו שינחה אותי צעד אחר צעד מה לעשות על מנת להקל עליי את העבודה השוטפת במרפאה ולהפוך חלק ממנה לאוטומטי. מעבר לזה מה שהיה חשוב לי לעשות היה לפתח דרכי השתכרות נוספות מתוך תחומי הידע שלי, וזה משהו שלא יכולתי לעשות לבד ולא ידעתי איך לעשות זאת בעצמי.

היה לי גם קושי רציני להשיג את הלקוחות המדוייקים לי. לאורך כל השנים עסקתי בטיפול אחד על אחד שהתבסס על פה לאוזן. ויש גבול, אתה לא באמת יכול לנהל ולמלא מרפאה מפה לאוזן. הקושי היה להגיע לקהל היעד המאוד מדויק שימלא לי את העסק. לא ידעתי איך לפלח נכון, איך לפנות לקהל הספציפי הזה, ואיך להציע לאנשים את הטיפול שהם הכי צריכים ושהכי מדבר אליהם.

 

כשיוסי טרף לי את כל הקלפים

 

מה קרה אחרי שנכנסת לשיווק אסטרטגי עם יוסי?

 

ברגע שהתחלתי את התהליך עם יוסי קודם כל התבלבלתי. התבלבלתי מאוד, כי הוא הוציא אותי מאזור הנוחות שלי. נפגשתי עם יוסי והוא טרף לי את כל הקלפים. בפגישה הראשונה שלי אתו אני רציתי א' והוא אמר ב'. והכל התבלבל לי. לימים הבנתי שהוא עם יכולת הראייה שלו והניסיון שלו ראה תמונה שלא היה סיכוי שאני מבפנים אראה. הוא בא מבחוץ, ושם פרוז'קטור רציני על הידע והיכולות שלי . ומשם התחיל להירקם פאזל, ואני אומרת 'פאזל' כי הרגשתי כמו ילד קטן שמלמדים אותו להרכיב פאזל. קודם כל מלמדים אותו להרכיב את המסגרת ורק אז להתחיל את החלק הפנימי. וזה מה שקרה לי, למדתי להרכיב את המסגרת, את התשתיות הבסיסיות של העסק. הבנתי שלרוץ קדימה מדי במהירות זה לא נכון והתחלתי להרכיב את התשתיות, אם זה מבחינת לדייק את המוצרים שלי, להבין מיהם האנשים שאני רוצה לעבוד איתם, להבין את הצורך שלהם – מה הם צריכים שיש לי לתת, לדעת איך לבנות את רשימת הדיוור, איך לבנות את דפי הנחיתה המדוייקים לי, איך לבנות מדריך, איך להתנהל ביום יום ולא לשכוח גם את השעות הרגועות והשקטות והפרטיות שלי. זה אישו מאוד רצינו כי אנחנו כעצמאים כל הזמן נוטים לשים את עצמנו בסוף ורוצים לדחוף ולדחוף את העסק. ברגע שהבנתי שיש לי את המסגרת שלי הברורה, יכולתי להתמקד בחלקים הפנימיים ולעבוד יותר ספציפית. אם זה על קמפיינים מדויקים בפייסבוק, אם זה לדעת איך להגיע לאנשים ואיך לתמחר את השירותים שלי נכון ולרצות להרוויח כמו שאני אמורה להרוויח, בלי להתבייש. כל הפעולות הללו גרמו להתייעלות מבחינת העבודה בתוך המרפאה וכמובן שזה התבטא בסוף החודש בהכנסה החודשית שלי שהכפילה את עצמה.

 

עסק מציל חיים

בואי שתפי אותי באירוע מרגש שקרה לך בעסק

 

טוב, במרפאה שלי יש המון המון סיפורים מרגשים ברמה היום יומית. זה בעיקר קורה כי אנשים מגיעים אלי כשהם קצת מיואשים מזה שהם לא מוצאים את מקור הבעיה שלהם ואז האבחון האירידולוגי מגלה להם ממה הם באמת סובלים ומוציא אותם מהייאוש.

אחד המקרים היותר מרגשים היה בנושאים שהם קשים, בנושאים של אבחון של מחלת הסרטן, הגיע בחור מקסים, נחמד, בריא שהתלונן שהוא לא מרגיש טוב. הכל כביכול היה בסדר, אף אחד לא הבין מה הסיפור שלו, הוא עבר כל מיני בדיקות שלא גילו כלום. באבחון אירידולגי שעשיתי לו גיליתי אצלו איזה נקודה חשודה בגלגל העין, שלחתי אותו לעשות בדיקה ספציפית, שאיששה את מה שחששתי ממנו. הרופא היה המום ואמר שהאבחון האירידולוגי הציל לו את החיים.
היה לי מקרה נוסף שבו הגיעה בחורה לשנות תהליך של תזונה. באבחון גיליתי 3 מוקדים חשודים בשדיים ושלחתי אותה במהירות לכירורג שד. התגלה שאכן היתה התפתחות של סרטון השד בשלושת המוקדים. תוך חודש היא הייתה אחרי ניתוח כריתה ושיחזור. בזכות האבחון זה הסתיים רק בזה ולא בטיפולים קשים.

 

תובנות בעקבות הליווי

 

מהם הדברים החשובים שהבנת מהליווי עם יוסי?

במהלך התהליך הבנתי שאתה לא יכול לעשות הכל לבד, כל אחד צריך מישהו שירוץ אתו, קשה להיות לבד במערכה, וצריך מנטור. בדיוק כמו שאנשים מגיעים אלי, לאחר שהגיעו לצומת ללא מוצא ורואים בי את המלווה שלהם והתומכת שלהם, כך אני הבנתי שאני לא רוצה להמשיך לבד ושאני רוצה מנטור חיצוני. בעשייה אתה לא יכול לעשות את הדברים לבד. הדבר הנוסף הוא שגיליתי שאני יודעת לעשות הרבה דברים שלא חשבתי שאני יכולה לעשות לבד. כמו להבין בדיוק איך הדיוור צריך לעבוד. לא לחשוש מטכנולוגיה, וגם אם אני לא יודעת יש המון אנשים מסביבי שיודעים ורוצים לעזור.  

 

האם היה איזשהו קושי שעלה במהלך תהליך הליווי? ואיך התמודדת איתו?

 

בעקבות המיקוד שלי ונקיטת הפעולות השיווקיות הנכונות, יש הרבה מאוד לקוחות חדשים שפונים. והקושי הגדול הוא לענות לכולם. זה קושי טוב כמובן כי זה אומר שהעסק עובד כמו שצריך. כיום הלו״ז שלי הרבה יותר עמוס כי יש יותר עבודה, אבל הוא עמוס אחרת, בלי פאניקה, הוא עמוס מסודר, עם יומן. אז יש יותר עומס ויותר עבודה אבל אני משתדלת לתת לכל דבר את הדרך שלו ואת הזמן שלו.

קושי נוסף זה שהחיים הפרטיים קצת נדחקים, אבל זה עומס עד שכל הקוביות יפלו למקום, ועד שאגיע ליעדים הסופיים שלי.

 

איך השתנו החיים שלך בפן האישי הפנימי לאחר הליווי?

 

מבחינתי, הרבה מאוד שנים הייתי רגילה לעשות הכל לבד, גם כעצמאית וגם כאישה גרושה שמגדלת שני ילדים בוגרים. ועכשיו יש לי את המקום שאני יודעת שאני לא לבד, ויש לי על מי להישען. יש מי שיגיד לי את המילה הטובה או שילטף ויגיד ש"לא קרה כלום, בואי נעשה מהתחלה" אין לזה מחיר, זאת הרגשה ממש טובה ואני מאוד מתרגשת כשאני אומרת את זה. האווירה הזו של הביחד והתמיכה הזו – זה הכי חשוב.

 

 

 

כשבית ועבודה נפגשים…

 

ספרי לי, איך את משלבת בין בית – עבודה וניהול עסק?

 

בעזרת ניהול זמן נכון ומדוייק. יש זמן שאני במרפאה והוא מוקצה לטיפולים ולאבחונים. העבודה שלי חולשת גם על הרבה שיחות טלפוניות אז לצערי כשאני בבית אני נאלצת להקצות זמן לנושא הזה. בנוסף יש לי זמן מוקצב למענה למיילים. מעבר לזה מאוד חשוב לי לחיות את החיים הפרטיים שלי. לעשות את היוגה שלי ולבלות זמן עם הילדים שלי . כשאתה מקציב זמן ויודע מה מקומו של כל דבר – הכל מסתדר ומצליחים לשלב מצויין בין העסק לבית.

כרגע בנקודה בה אני נמצאת היום, 5 חודשים בתהליך הליווי עם יוסי , הזמן האישי שלי קצת נדחק. אבל לקחתי את זה בחשבון, לקחתי לעצמי שנה בה הקרבתי את הזמן האישי שלי למען מטרה חשובה. אח"כ יהיה לי הרבה יותר קל. אבל גם בתוך התהליך מאוד חשוב לי לקחת את פסקי הזמן. כי אי אפשר לרוץ מרתון כל הזמן…

חזון וחלומות לעתיד

איפה את רואה את עצמך בעוד חמש שנים?

 

איזה כיף לענות על זה. בעוד 5 שנים אני רואה את עצמי מעבירה מגוון קורסים בבית הספר למטפלים שאני רוצה להקים. מה שאני עושה היום זה לבנות את התשתיות של בית הספר שאני רוצה להקים. אני רואה את עצמי מלמדת ומנחה ומדריכה, עם מוצר דיגיטלי אחד או שנים בתחום שאני עוסקת בו. אני רואה את המרפאה שלי גדלה ומתפתחת עם כמה וכמה מאבחנים שעובדים תחתיי כי אני לא אוכל להשתלט על הכל. הידיים שלי יהיו מלאות מדי?.

 

אל תישארו לבד!

 

בעקבות הניסיון שלך, מה הטיפ שתרצי לתת לכל בעל עסק?

 

קחו מנטור. זה הטיפ הכי גדול. קחו מנטור. אל תישארו לבד. זה מאוד קשה. קחו מישהו שמלווה אתכם, מישהו שאפשר לבטוח בו, מישהו שיכול לראות את התמונה הגדולה הרבה לפני שאתם תוכלו לראות אותה, ולצעוד יחד בדרך, אל תישארו לבד.

 

שיתוף בוואטסאפ
שיתוף בטוויטר
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בלינקדאין
שיתוף באימייל

עוד סיפורי הצלחה מהתחום שלך:

0
אשמח לשמוע את דעתכם, הגיבו!x

תודה על פנייתך!

קיבלנו את כל הפרטים ואיש צוות מנבחרת הכוכבים שלנו יחזור אליך טלפונית בימים הקרובים