יוסי לוי

שיווק אסטרטגי

פברואר 11, 2020

בתכנית שיווק אסטרטגי מדברים רבות על העלאת מחירי המוצרים, איך לעשות זאת ואיך לייצר הצעה שאי אפשר לסרב לה.

אצל בעלי עסקים המספקים שירות או מוצר ייחודי, תהליך העלאת המחיר יכול להתבצע כמעט ללא הפרעה אם עושים אותו נכון, לעומת זאת בעלי חנויות נתקלים בקושי יחסית גדול להעלות את מחירי המוצרים שלהם. הם בדרך כלל מוכרים בחנות מוצרים הנמכרים גם בחנויות אחרות – מוצרים עם מחירי שוק מסוימים, ואם הם מעלים מחירים בצורה דרסטית, הם עלולים להבריח את הלקוחות ולשלוח אותם למתחרים הזולים יותר.

אז מה ניתן לעשות? איך בכל זאת אפשר להעלות את מחירי המוצרים בחנות מבלי להסתכן בבריחת לקוחות?

בדיוק בשביל זה קיבצתי עבורכם 3 טיפים ממוקדים ויעילים שיאפשרו לכם לתמחר את המוצרים בחנות שלכם בדיוק כמו שאתם רוצים ולהשאיר אצלכם את כל הלקוחות.

טיפ 1:

תמכרו בחנות מותגים שלא נמכרים בחנויות אחרות. זה יכול להיות מותגים שאתם מייבאים, מותגים שלא נמצאים במדינה או בעיר שלכם. כך אתם אלו שיכולים לקבוע מהו מחיר המותג. אתם יכולים להחליט שהמותג הזה שווה 2000 ₪. זה המחיר שלו ואף אחד לא יכול לערער על זה כי לא ניתן להשוות אותו למותגים אחרים.

הרעיון הוא למכור מוצרים שלא ניתנים להשוואה. כי ברגע שהמוצרים שלנו ניתנים להשוואה עם מוצרים אחרים – יהיה לנו מאוד קשה להעלות מחירים.

טיפ 2:

נסו לעמעם ולשנות את האריזה של המוצר כך שהוא לא יראה דומה לשום מוצר אחר שנמכר. יש מנטורים בארה"ב שמוכרים קורסים של 3000 דולר והקורס הוא בסך הכל ספר. אבל מי יקנה ספר ב – 3000 ₪ כשספרים רגילים בחנות עולים עד 100 ₪? אף אחד.

לכן מה שהם עשו, זה לקחת את הספר ולהפוך אותו לקלסר עם דפים. לקלסר אין תג מחיר כי אין מחיר לידע ולעצות שנמצאים בדפים האלה. אי אפשר להשוות אותו לשום דבר.

הרעיון הוא לארוז את המוצר בצורה אחרת, כך שאף לקוח לא יכול לתמחר אותו בעצמו כי אין לו למה להשוות את המוצר. נסו לראות איך אתם ממתגים מחדש את המוצרים או משדרגים את העטיפות של המוצרים שלכם ויוצרים מצב שלא ניתן להשוות את המוצרים שלכם לאחרים.

טיפ 3:

צרו בידול וייחודיות למוצר שלכם. גם אם את המוצר עצמו אינכם יכולים לשנות, עדיין תוכלו לייצר בידול וייחודיות למוצר שלכם ולהצדיק מחיר גבוה יותר בתמורה לשירות ייחודי ומצוין שאתם נותנים, כמו: לתת אחריות לזמן הרבה יותר ארוך מאשר המתחרים נותנים, שירות של 24 שעות ביממה, הדרכות אישיות כיצד להשתמש במוצר, ומגוון שירותים נוספים שייחדו את השירות שלכם.

אז קדימה, לכו לחשוב מה מהעצות הללו אתם יכולים ליישם אצלכם כבר בקרוב!

שיתוף בוואטסאפ
שיתוף בטוויטר
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בלינקדאין
שיתוף באימייל

אהבתם? שתפו אותנו:

הרשם
להודיע על
0 תגובה
Inline Feedbacks
הצג את כל התוגובת

מאמרים נוספים בבלוג:

0
אשמח לשמוע את דעתכם, הגיבו!x