יוסי לוי

שיווק אסטרטגי

ספטמבר 29, 2020

בין מיליוני התסמונות שקיימות בעולם, יש אחת פחות מדוברת: "תסמונת נהגי המוניות".

מהי, ואיך היא קשורה לבעלי עסקים?

מחקר שנערך גילה שנהגי מוניות רבים בניו יורק, עובדים בצורה לא חכמה בעליל.

בימי קיץ חמים, כאשר הרחובות גדושים בהרבה מאוד נוסעים, אותם נהגי מוניות סוגרים את יום העבודה שלהם בשעה מוקדמת וחוזרים הביתה.

ואילו בימים חורפיים, בחודשי ינואר המושלגים בניו יורק, כשהרחובות ריקים, נהגי המוניות עובדים שעות נוספות.

ההיגיון אומר שהמצב צריך להיות הפוך: ביום שבו אף אחד לא בחוץ, למה לך לעבוד כל כך הרבה שעות במונית?

תחזור הביתה, תהנה עם אשתך והילדים.

ואילו בימים שיש נוסעים רבים, למה שלא תאריך את היום שלך? יש לך הרבה מאוד קליינטים, יש לך כסף מתגלגל ברחובות כפשוטו. למה בדיוק אז אתה חוזר הביתה מוקדם?!

מתברר שנהגי המוניות עובדים לפי מכסה יומית שהם רוצים להשיג.

נניח שהנהג רוצה להרוויח שלוש מאות, ארבע מאות או חמש מאות דולר ביום, ברגע שהוא הגיע ליעד היומי, הוא חוזר הביתה.

ולכן, בימים של קיץ, כשיש הרבה מאוד נוסעים, כבר בצהריים מסיימים נהגי המוניות את המכסה היומית שלהם וחוזרים הביתה,

ואילו בימים מושלגים הם לא משלימים את המכסה עד שעה מאוחרת. מה עושים? נשארים במונית כמה שיותר שעות…

ומתברר שזו טעות קריטית, כי אין טעם לעבוד לפי מכסה יומית, אלא לפי הפוטנציאל וההזדמנויות שנקרות בפנינו.

אם היינו אנחנו נהגי מוניות, או אם נהג מונית היה שואל אותנו מה כדאי לעשות, מה

 היינו ממליצים לו? ודאי שהדרך הטובה ביותר לנהג המונית למקסם את הרווחים, 

היא לחזור מוקדם הביתה בימים המושלגים של החורף, ולנצל את הזמן כדי ליהנות 

עם המשפחה או לנוח, ואילו בימים הקיציים, כאשר יש הרבה לקוחות – מומלץ 

להישאר כמה שיותר כדי לקצור את הפֵרות.

מחקרים הראו שנהגי המוניות בניו יורק לא יודעים את התובנה הזו.

לסיכום, התחלתם להרוויח כסף, אל תעצרו. תמשיכו הלאה. היה לכם חודש מוצלח – תוודאו שהחודש הבא יהיה מוצלח גם הוא.

אל תסבלו מתסמונת נהגי המוניות!

שיתוף בוואטסאפ
שיתוף בטוויטר
שיתוף בפייסבוק
שיתוף בלינקדאין
שיתוף באימייל

אהבתם? שתפו אותנו:

הרשם
להודיע על
2 תגובה
החדשות ביותר
הישנות ביותר הפופולריות ביותר
Inline Feedbacks
הצג את כל התוגובת
יעקב
7 months ago

ואני אומר אין ספק יוסי שנגעת פה בנקודה חשובה מאוד אבל חשוב לחדד שזה שנהגי המוניות של ניו יורק עובדים לפי שאיפה של מכסה יומית ומסתפקים בזה ולא רוצים עוד אפילו שבקיץ יכולים להשיג עוד הרבה זה מצוין זה מראה על הנפש היפה של נהגי המוניות של ניו יורק שהם לא חמדנים בלי סוף ועובדים לצורך מחייתם וכשהשיגו את צרכם היומי מיד מפסיקים את העבודה וחוזרים לבית החם והטוב כדי ליהנות וגם לתת לאשה ולילדים ואילו בחורף שאין אנשים והם לא מספיקים להכניס את המכסה היומית הנצרכת להם הם מתאמצים ונשארים עוד בעבודה על חשבון הבית כדי לגרד את המכסה היומית אכן בעלים מסורים לתפארת.
אבל פה הטעות העסקית שלהם ברורה וחדה כיון שזה דבר ידוע כל שנה שבחורף האפשרות להכניס את המכסה ההכרחית יורדת ואילו בקיץ מזדמנת תמיד האפשרות להגדיל את ההכנסה והנה השם יתברך הזמין להם את האפשרות לגשר על מיעוט ההכנסות של החורף על ידי שיגדילו את ההכנסות בקיץ ויחסכו אותן לחורף והם במקום לראות בקיץ את הנולד לחורף הם מעדיפים לראות רק את היום ולא את המחר ואוספים בקיץ רק את מה שצריך לקיץ וכשמגיע החורף הם שוב מוצאים את עצמם מול שוקת שבורה בלי שום יכולת להכניס את המינימום זו באמת שטות ועצלות ועל זה אמר שלמה אוגר בקיץ בן משכיל ונרדם בקציר מביש.
והאמת המרה שכולנו מתנהגים כמו נהגי המוניות של ניו יורק כולנו יודעים שכשהאשה בהריון וצריכה ללדת בן אנחנו נעשה לו ברית בשמחה אבל האם אנחנו מתחילים מיד לשים כל חודש 1,000 או 2,000 שח בצד כדי להגיע לאולם ולשלוף מהארנק את כל החיסכון ולשלם במזומן את כל ההוצאות כמו לורד וכולנו יודעים שאחרי הברית בעזרת השם תגיע הבר מצוה וצריך לקנות תפילין וביגוד ושאר צרכי השמחה והאחרון הכביד שזו החתונה על כל ההוצאות הרבות ובמיוחד לעזור לזוג הצעיר לתת לו לפחות את ההון העצמי המינימלי כדי לקבל משכנתא ולקנות דירה כדי שלא יתגלגל בשכירות וישרוף את כספו על השכירות.
והאם אנחנו באמת שמים בצד חיסכון משמעותי של 1,000 ש"ח או לפחות 500 ש"ח לכל ילד מיום הברית כדי שעד החתונה בגיל 20 יהיה לו 240,000 ש"ח או לפחות 120,000 ש"ח ויחד עם הצד השני יהיה להם 480,000 ש"ח שזה חצי מליון ש"ח סכום מכובד לכל הדעות ויחד עם הבנק הם יקנו דירה נורמלית בלי שום לחץ מההורים כמובן אחרי שיקזזו מהסכום הזה את ההוצאות השוטפות לחתונה בניכוי הכסף שנכנס מהמעטפות של האורחים ואז לא רק החתן והכלה יהיו מאושרים ביום הגדול הזה וההורים שלהם יהיו בפחד נורא מאיפה לגייס את הסכומים האדירים האלו תוך זמן קצר מאוד אלא גם הם יהיו מאושרים ושלווים באמת בחתונת בניהם.
ואם תגידו לי איך אפשר לחסוך 1,000 ש"ח כל חודש לכל ילד ויש לי 10 ילדים האם אתה רוצה שאני יחסוך 10,000 ש"ח כל חודש התשובה הפשוטה היא כן אתה יכול והראיה שכשמגיע החתונה של הבן אתה רץ לבנק או לגמ"ח ולוקח הלוואה ומשלם אותה כמו ילד טוב חודש בחודשו רק הרבה יותר בלחץ בלי שום אפשרות לעצור בחודש עם הוצאות גדולות כמו חגים מה שאין כן בחיסכון אתה כן יכול לעצור אבל אחרי שלוית אתה עבד של הבנק ועוד משלם על התענוג הזה משכורת לאדון שלך מהבנק שזו הריבית.
אבל התשובה החזקה ביותר בשביל זה השם שלח לנו את יוסי לוי היקר שהוא מגלה לנו את הסוד איך להגדיל את ההכנסות שלנו ברמות מצוינות וזה לא ראוי שאדם ישתעבד לעבודה ולרוץ להכניס כסף בלי סוף ללא שום תכלית שהרי חכם לב יקח תורה ומצוות שרק איתם נקנה בגן עדן את כל מה שאנו רוצים ואוהבים והכסף הוא מתקבל רק בעולם הזה ולא מקבלים אותו בעולם הבא אחרי תחית המתים הוא יהיה כמו כסף מזויף.
אבל בגלל שבאמת היוקר האמיר בדור הזה ומה שרק לפני 30 שנה מי שרצה להשיג 1,000,000 הוא היה משוגע כי הוא היה צריך את זה רק בשביל לקנות יאכטה היום בעונותינו הרבים לקנות דירת 3 חדרים הכי פשוטה בישראל במרכז לא מספיק להיות מליונר עם 1,000,000 שח בבנק אלא עם 2,000,000 כי שוק הדיור בישראל מטופל ברשלנות פושעת מצד ממשלת ישראל ומצד שני חצי מאזרחי ישראל עובדים 8 שעות ביום ומגיעים לשכר מינימום של 6,000 שח בחודש שעם שכר כזה צריך 360 משכורות נטו כדי לקנות דירה 3 חדרים ורוב הישראלים עובדים מצאת החמה ועד צאת הנשמה ואין להם סיכוי בחיים להגיע לחלום הדירה משלהם.
ולכן פה יוסי בא עם הבשורה העצומה בא תהיה עצמאי ותביא הבית מזוודות של כסף כל שנה כדי שתוכל לקנות בית בלי משכנתא וגם לחסוף סכומים מצוינים לילדים בקלות אבל בתנאי שתיצמד ליועץ עסקי כי אם אדם בלי ניסיון עושה מהלכים עסקיים בלי יעוץ הוא בטוח יפסיד בהתחלה שהרי השם קבע שכל ההתחלות קשות ורק מעתה ואילך יערב לכם ובעסק קשיים פירושו הפסדים והרבה פעמים הטעויות של ההתחלה בעסקים הם כאלו נוראיים שכמעט אי אפשר להתאושש מהם כל החיים אבל אם אתה הולך עם היועץ אתה מדלג על הקשיים ובמיוחד ניצל מהסיכונים הנוראיים שיש בעסק וכמובן שזה בזכות שאתה מתאמץ ומשלם לו אבל זה כסף קטן לעומת הקשיים שאתה מפסיד הרבה כסף מטעויות.
לכן אני קורא לכולנו בואו נלמד מנהגי המוניות של ניו יורק מה לא לעשות.

צביקה
2 years ago

מצוין !

מאמרים נוספים בבלוג:

2
0
אשמח לשמוע את דעתכם, הגיבו!x